נחל אל על

  • אל על:

-משך מסלול: עד חצי יום

-רמת קושי: בינוני

 מאפיינים: אפשרות לכניסה למים, למיטיבי לכת, מתאים למשפחות, מעגלי.

איך מטיילים:

  1. חצי נחל צפוני

מסלול קצר מחניון המפלים [2] עד למפל השחור וחזרה (מתאים לרכב אחד) - מסלול של כ-1.5 ק"מ, עם עלייה חדה אך קצרה בסופו.

  1. חצי נחל דרומי

מסלול בינוני מנקודה [9], החנייה שסמוך לאלי-עד, ועד למפל הלבן ובחזרה (מתאים לרכב אחד) - מסלול של כ-3 ק''מ עם עלייה מתונה אך מתמשכת בסופו (היחיד שמתאים לכלבים מבין ארבעת המסלולים, שכן הוא לא דורש ירידה של מדרגות סלע ויתדות).

  1. כל הנחל

(המסלול המתואר בהמשך) מחניון המפלים שבאבני איתן [2] ועד החנייה שסמוך לאליעד [9] (המסלול דורש שני רכבים) - מסלול של כ-4.5 ק''מ עם עלייה מתונה אך מתמשכת בסופו.

  1. כל הנחל (מעגלי)

מסלול מספר 3 בתוספת של 3 ק''מ על דרך עפר העוברת מעל לגדה המזרחית של הנחל - ההליכה ארוכה יותר, אך מאפשרת לעשות את כל המסלול עם רכב אחד.

אופן הגעה: תחילת המסלול בחניון המפלים [1] שליד המושב הדתי אבני איתן. מכיוון שמדובר במושב דתי, ההגעה שונה ביום חול ובשבת או חג:

-ביום חול: מצומת אפיק ממשיכים בכביש 98 לכיוון מגשימים עד לפניה לאבני איתן. ניתן להכנס עם הרכב עד לחניון המפלים, שממנו מתחיל השביל האדום היורד לנחל.

-בשבת וחג: ניתן להגיע לחניון המפלים בדרך העוקפת את המושב: כ-100 מטר לפני הכניסה למושב פונים שמאלה לדרך עפר ונוסעים בה בהתאם לחצים על הצמיגים שבדרך עד חניון המפלים. אפשרות נוספת היא לחנות בשער הכניסה וללכת קצת יותר ברגל.

-מגיעים לנחל אל על בשני רכבים? מומלץ להשאיר רכב אחד בחנייה שבכניסה לישוב אלי-עד, בכביש ההיקפי המזרחי, ליד סוף המסלול המסומן בסימון שבילים אדום [9].

פרטים נוספים על המסלול ניתן למצוא באתר טיולי.


accessibility