עין פיק / עודד פורת

למטיילים  שהולכים  לתור את ארצנו ולחפש אחרי פינת מים צוננת ומבודדת..שני אתרים מומלצים

לכבוד הקיץ שהגיע כתבתי שיר.
אמנם אני עוד לא מזיע, אבל איני מסתיר
את תשוקתי אל העונה ששמה קץ לקור.
ולכבודה עם עפרון כתבתי שיר מזמור:
עם בגד ים יצאתי פעם אל חוף ביום אביב.
שמיכה מבד, עיתון ביד ושמש מסביב.
מצאתי חול פנוי מכל אדם ובהמה,
ואת עצמי פרקדתי בין ים ליבשה.
גלים על פני המים
ושקט של שמים.
חלום אביב עולה,
ואותי הוא ממלא...
אחרי שעה הכל הפך לנחלת הרוב,
ארטיקים מתלקקים ומטקות על החוף.
והחלום שבא פתאום נגנז ונעלם,
השאיר אותי למנוחתי עם אלף איש בים.

כך בסנדרסונית מצויה שרים חברי להקת גזוז ומתארים את הצפוי למטיילים ולנופשים שהולכים החל מהשבוע הקרוב לתור את ארצנו ולחפש אחרי פינת מים צוננת ומבודדת.
משאלה שהסבירות שתתגשם שקולה לסיכוי לזכות בפרס הראשון בלוטו.
על כן בטור זה לא נפתח ציפיות מסוג זה ונספר על אתר מים שבהחלט ישמחו את כל המשפחה למרות העובדה שקרוב לודאי שתחלקו את מכסת המים בצוותא עם שאר עם ישראל ותזכו לקיים בגופכם את הפסוק "הנה מה טוב ומה נעים שבת אחים גם יחד".
 

 האתר הקסום מצא בגן העדן של הקיץ , רמת הגולן. הרמה מטעה מאוד שכן החום השורר בה הנו גבוה מאוד אם כי הלחות הנמוכה מאפשרת לחוות את החום באופן שונה מאוד משאר חלקי הארץ. היתרון הברור לביקור ברמת הגולן בעונת הקיץ הוא כמובן מקורות המים הפזורים בה באופן טבעי בדמות מעינות ונחלים. חלק נכבד מהמעיינות אגמו תושבי הגולן לדורותיהם וכעת הם זוכים לעדנה מחודשת. אנו נמליץ על מעין מחודש הנמצא במסלול מוכר יחסית ומתאים לכל המשפחה. המדובר הוא על עין פיק הנמצא סמוך לקיבוץ אפיק שבדרום הגולן.
אל המסלול נגיע על כביש 98 ק"מ דרומית לכניסה לקיבוץ מיצר ניצב שילוט המפנה אל המעין. נחנה את הרכב בזהירות ובעקבות השילוט נצעד אל תוך הנחל. מספר בנינים סורים עתיקים ומטים לנפול נמצאים בפתח המסלול. נרד אל תוך הנחל במדרגות שבנויות ע"פ התקן הנהוג בממלכת הבשן  של עוג לכשנגיע אל תחתית הנחל נשמע פכפוך מים מימין לנו ונצפה בבריכת בטון שנוקתה זה לא מכבר ע"י צעירי הגולן. הליכה של 40 מטר מהבריכה תוביל אותנו אל נק' הנביעה שבה אפשר לראות ולהבין ללא עזרי הדרכה מסובכים מהו מעין שכבה. מכאן ניתן לחזור על עקבותינו דרך המדרגות או להמשיך רגלית אל עבר הגדה השנייה של הנחל ולהעפיל מעלה עד לשביל הולכי רגל נינוח שיחזיר אותנו על עקבותינו חזרה.
מי שמעוניין בעוד ביקור במעיינות נוספים בגולן יוכל להצטרף לסיורי המעיינות של מדרשת הגולן המתקיימים במשך כל ימי חודש אב. להצטרפות לסיורים בתשלום: 04-6678888. 


accessibility