עין תינה

 

עין תינה הוא מעיין מרהיב שנמצא בין הקיבוצים גדות וגונן ברמת הגולן. במקום מחכה לכם מסלולון שיוביל אתכם בהליכה במים במעלה נתיב זרימת המים של עין תינה עד מקום הנביעה, שם תמצאו מפל יפהפה שפורץ מבין עצי תאנה

  • טבע, מעיין, משפחתי ,לילדים.

אופן הגעה: נוסעים צפונה בכביש 90 ובצומת מחניים פונים מזרחה (ימינה לבאים מדרום) לכביש 91. לאחר כ-6.7 ק"מ פונים שמאלה (צפונה) לכביש 918 - כביש גונן-גדות. בקילומטר ה-21, מימין לכביש נמצא חניון משולט "עין תינה" עם עצי אקליפטוס - כאן מחנים את הרכב ומתחילים את המסלול הרגלי.

  • : עין תינה

קצת על המקום: כבר מהחניון שבתחילת המסלולון תוכלו לראות את מי המעיין הזורמים. לכו לכיוונם ותתחילו ללכת בתוך המים לכיוון מזרח, בצדדים אפשר לראות מגוון רחב של צמחייה. לאחר הליכה קצרה מגיעים לתחילת הטיפוס אל הנקודת שממנה פורצים המים. מדובר בטיפוס מעט מאתגר על סלעי בזלת, כאשר הזרימה החזקה שלידכם משפריצה עליכם בדרך.

 

בסוף העלייה אפשר לראות את זרם המים פורץ מתוך סבך של עצי תאנה (שעל שמם הוא נקרא) - המים אמנם נראים כאילו הם פורצים מתוך הסלע, אך למעשה הם פורצים מתוך צינור גדול שמזרים את מי המעיין. תוכלו ליהנות מרחצה במים הזורמים, כשמולכם הנופים המדהימים של עמק החולה.

שימו לב:

-כל ההליכה היא במים - מומלץ להביא בגד ים, בגדים שאפשר להרטיב, בגדים להחלפה, וכמובן מי שתייה וכובע.

-היזהרו מהחלקה בזמן ההליכה במים - במקום ישנם מעקות שתוכלו להיעזר בהם.

-אין פינוי אשפה מהמקום - אנא איספו את האשפה אחריכם ושימרו על ניקיון המקום.

 


accessibility